FANDOM


Zielone Imperium
Producent Upjers GmbH & Co. KG
Gatunek

MMOG

Tryb gry gra wieloosobowa
Platforma Windows

System operacyjny: Windows XP łącznie z Service Pack 2 lub Windows Vista

Przeglądarka: Internet Explorer 7, Firefox 2.0 lub nowszy, Opera 9.5 lub nowsza, Safari 3.1 lub nowszy.

Macintosh

System operacyjny: Mac OS X 10.4 Tiger lub 10.5 Leopard

Przeglądarka: Safari 3, Firefox 2+ lub inna kompatybilna przeglądarka

Linux/UNIX

Firefox 2+ lub inna kompatybilna przeglądarka

Język niemiecki, angielski, niderlandzki, francuski, bułgarski, rosyjski, polski, hiszpański, turecki, czeski
Wymagania

Nowoczesne przeglądarki IE 8 +, Firefox 3.5 +, Google Chrome 2 +, itp.

Kontrolery klawiatura, mysz

Zielone Imperium – gra komputerowa z gatunku MMOG, stworzona przez niemiecką firmę Upjers GmbH & Co. KG. Początkowo była dostępna tylko w wersji niemieckiej, wkrótce pojawiły się inne wersje językowe. W grę można grać bezpłatnie, ale istnieje możliwość wykupienia konta premium, które daje wiele udogodnień graczowi, które mają na celu częściowo ułatwiać rozgrywkę. Aby zagrać, trzeba mieć dostęp do Internetu i dowolną przeglądarkę internetową. W grudniu 2009 polska wersja gry miała ok. 730 tysięcy graczy[1].

Zasady

  • Gracz może mieć tylko jedno konto na każdym serwerze. Jeżeli gracz stworzy 2 konta na jednym świecie jego konto może zostać zablokowane. W polskiej edycji gry botów i innych programów wspomagających grę nie wolno używać. Na jednym koncie może grać tylko jedna osoba.
  • Gracz może dać zastępstwo innej osobie, która będzie się opiekować kontem podczas jego nieobecności.
  • Jeśli dwóch graczy dzieli łącze internetowe, wtedy w ustawieniach musi podać z kim. W przeciwnym wypadku nie mogą handlować zbiorami między sobą.

Pełny regulamin

Fabuła

Głównym celem w grze jest rozwój własnego ogrodu. Rolę gracza pełni krasnal ogrodowy, który może siać, sadzić, zbierać plony, handlować z innymi graczami, czy też ulepszać metody uprawy. W trakcie gry mamy możliwość wykonywania questów czyli zadań za które otrzymujemy nagrody, realizować zamówienia klientów czy uczestniczyć w tworzeniu cudu świata będąc członkiem Gildii. Jak prawie wszystkie gry na przeglądarki Zielone Imperium oferuje graczom możliwość, aby wysłać wiadomość. Ponadto gra ma forum i gazetkę online Zielona Farma.

Rośliny

W miarę rozwoju ogrodu mamy dostępne coraz liczniejsze rośliny. Niektóre znajdują się w rejestrze roślin uprawnych Unii Europejskiej. Na początek mamy sałatę i marchewki później dochodzą inne: ogórki i rzodkiewki, truskawki i pomidory, cebula i szpinak, kalafiory i nagietki, ziemniaki i czosnek, papryki i brokuły, szparagi i słoneczniki, oberżyny i cukinie, maliny i jagody, jeżyny i porzeczki, mirabelki i róże, jabłka i dynie, wiśnie i gruszki, śliwki i winogrona, orzechy włoskie i bazylia, lilie i pieczarki, bławatki i orchidee, krokusy i oliwki, tulipany i czerwona kapusta, gerbery i lawenda, kawa i cytryny, pomarańcze i kakao.

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Zielone Imperium z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.