FANDOM


X Music Club
Państwo Flag of Poland.svg Polska
Miejscowość Poznań
Adres Polska, Poznań,61-553, ul.Chwiałkowskiego 35/37
Typ budynku klub, klub muzyczny
Kondygnacje 3
Powierzchnia użytkowa 1300 m²
Ważniejsze przebudowy 2012
Zniszczono 1945
Odbudowano 1949
Commons-logo Multimedia w Wikimedia Commons
Strona internetowa

X Music Club lub X Music Club Polska (XMC) – klub muzyczny,który powstał w celu promocji artystów i stworzenia im możliwości tworzenia u boku już uznanych gwiazd.

Położony przy ulicy Chwiałkowskiego w centrum Poznania. XMC jest powiązany z siostrzanym kompleksem Wynn Las Vegas, który otrzymał ocenę pięciu diamentów AAA i uważany jest za jeden z najbardziej luksusowych na świecie[1] wg Forbesa w 2010 roku. Encore oraz Wynn zdobyły najwięcej pięciogwiazdkowych nagród Forbesa [2]. X Music Club należy do światowej grupy X.

Historia

21 maja 1910 roku na miejscu dzisiejszego X Music Club został wybudowane jedno z kin w Wielkopolsce. Podczas wojny zostało zniszczone, jednak po wojnie odbudowane i od tamtego czasu funkcjonowało jako restauracja. W latach 90-tych i do 2011 roku miejsce to pamięta kilku właścicieli. Znajdowały się tam również kluby muzyczne.

Projekt

W X Music Club znajduje się szereg tematycznych pomieszczeń o łącznej powierzchni 1.300 m²,(między innymi:trzy bary, Opium Ballroom, Luxus Boom Box, 2 VIP Rooms, Studio nagrań, Biblioteka Muzyczna, sklep i inne). Całość połączyła trendy clubbingu i wpływów azjatyckich oraz kapryśnych, tajemniczych elementów ultra baroku. Dlatego też zawsze można zobaczyć tam dużą ilość czerwieni oraz motywów motyli,(które dominują również w Encore).

Klub

Klub zajmuje powierzchnię 1.300 m², który może pomieścić 1.500 gości.

Linki zewnętrzne

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: X Music Club z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera treści o charakterze reklamowym, promocyjnym lub autopromocyjnym.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł ma niedostateczną jakość.