FANDOM


Wsiepolskie.pl to serwis społecznościowy opisujący, promujący i integrujący polskie wsie i regiony. Powstał w 2010 roku z inicjatywy Jana Zająca. Właścicielem serwisu jest Forum Polonicum – Instytut Promocji i Rozwoju Regionów, Wydawnictwo Pergamena z Katowic. Wsiepolskie.pl wspiera środowisko wiejskie w budowaniu społeczeństwa informacyjnego. Celem serwisu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wsi w ujęciu geograficznym i społecznym.

Wsiepolskie.pl składa się z Encyklopedii Wsi i Regionów, portalu społecznościowego Sami Swoi i platformy informacyjno-integracyjnej Inicjatywy i Projekty.

Encyklopedia Wsi i Regionów (EWIR) jest pierwszą w Polsce interaktywną encyklopedią miejscowości wiejskich i regionów samorządowych, umożliwiającą bezpłatną rejestrację i hosting profesjonalnch stron internetowych wszystkich wsi. EWIR powiązana jest ze Statystycznym Vademecum Samorządowca – innowacyjną publikacja Głównego Urzędu Statystycznego.

Sami Swoi to portal społecznościowy zbliżony funkcjami do najpopularniejszych tego typu portali takich jak naszaklasa czy Facebook. W odróżnieniu od nich jest jednak nakierowany na rzeczywiste grupy społeczności lokalnych.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Wsiepolskie.pl z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.