PrePedia
Im>Beau.bot
m (Sprawdzanie nowych stron: {{kategoria}}, {{linki}})
(Dodanie kategori i defaultsort)
Linia 17: Linia 17:
 
* [http://archidiecezja.lodz.pl/glusi/ Strona Duszpasterstwa Głuchych]
 
* [http://archidiecezja.lodz.pl/glusi/ Strona Duszpasterstwa Głuchych]
 
* [http://archidiecezja.lodz.pl/glusi/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=34 Jak wygląda duszpasterstwo głuchoniemych?]
 
* [http://archidiecezja.lodz.pl/glusi/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=34 Jak wygląda duszpasterstwo głuchoniemych?]
  +
  +
{{DEFAULTSORT:Kamiński, Wiesław}}
  +
  +
[[Kategoria:Urodzeni w 1971]]
  +
[[Kategoria:Ludzie związani z Łodzią]]
  +
[[Kategoria:Duchowni archidiecezji łódzkiej]]

Wersja z 06:24, 5 lis 2011

Ksiądz Wiesław Kamiński - duchowny rzymskokatolicki archidiecezji łódzkiej archidiecezjalny duszpasterz głuchoniemych, kapelan pszczelarzy[1].

Urodzony 15 maja 1971 w Zduńskiej Woli. Wychował się we wsi Zapolice parafia Strońsko. Tam też skończył szkołę podstawową. Po skończeniu szkoły średniej w Zduńskiej Woli wstąpił do Wyższego Seminarium w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1996 roku.

Po święceniach pierwszą placówka jego była parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi. Tam też rozpoczął prace w SOSW[2] dla dzieci głuchych przy ul. Krzewickiego 20, a następnie w SOSW przy ul. Siedleckiej 7/21. Kolejne parafie to: parafia Św. Rafała Kalinowskiego i Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi.

Prowadzi charytatywnie Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni[3], jest zaangażowany ekumenicznie[4]. Pracuje w Instytucie teologicznym i Wyższym Seminarium Duchownym. Współpracuje z Polskim Związkiem Głuchych i Stowarzyszeniem Słysze Serce. Jest wykładowcą w Seminarium Duchownym oraz w Instytucie Teologicznym w Łodzi. Zorganizował konferencję „Nowe metody w katechezie i duszpasterstwie niesłyszących”[5] dla księży i katechetów z całej Polski z Ks. Arcybiskupem Damianem Zimoniem z Katowic.

Zainteresowania: pszczelarstwo (prowadzi pasiekę), organizacja imprez sportowych, podróże

Przypisy

  1. Krótka notka z ogłoszenia link
  2. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  3. Strona Stowarzyszenia link
  4. Artykuł o ekumenicznej aktywności Głuchych link
  5. Więcej szczegółów tutaj

Linki zewnętrzne