FANDOM


Futsal pictogram Upos Komart Knurów
Pełna nazwa Futsal Klub
Upos Komart Knurów
Data założenia 1990
Liga II liga
Hala sportowa ul. Sztygarska 1, Knurów
Prezes Bogdan Łyziński
Trener Marcin Rozumek
Kit left arm.svg
Kit body.svg
Kit right arm.svg
Kit shorts.svg
Kit socks.svg
Stroje
domowe

Upos Komart Knurów – klub futsalowy ze Śląska mający siedzibę w Knurowie, obecnie grający w II lidze piłki halowej. Swoje mecze rozgrywa na hali MOSiR Knurów, która mieści się przy ul. Sztygarska 1 w Szczygłowicach.

Najwyższym poziomem rozgrywkowym zespołu Upos Komart Knurów była II liga, w której w sezonie 2005/2006 zdobyli najwyższe w swojej historii 2. miejsce.

Informacje ogólne

Klub:

Hala:

  • Adres: ul. Sztygarska 1, 44-193 Szczygłwoice
  • Pojemność - 490 miejsc
  • Oświetlenie - Brak informacji
  • Wymiary - 40 m x 20 m

Władze:

  • Prezes: Bogdan Łyziński
  • Wiceprezes: Paweł Rozumek, Robert Kasiński
  • Trener: Marcin Rozumek
  • Kierownik: Robert Hałas

Krótka historia

Klub powstał w 1990 roku pod nazwą Halifax Knurów. W swojej długiej historii, jak dotąd zaliczył skromne osiągnięcia. W 2000 roku drużyna z Knurowa zwyciężyła Puchar Śląska w futsalu. Natomiast rok później zwyciężyła ona międzynarodowy turniej Rajec Cup 2001. Od tego momentu aktywność knurowskiego zespołu została zawieszona.

Dopiero w sezonie 2005/2006 klub powrócił na halę pod nową nazwą Upos Komart Knurów. W tym samym sezonie drużyna Upos-u zajęła świetne 2. miejsce co uprawniło ją do gry w barażach o awans do I ligi.

Upos Komart Knurów w barażach trafił na Grembach Stalbor Łódź. Wygrywając u siebie 4:3 i przegrywając na wyjeździe 1:2 nie awansował do Futsalowej Ekstraklasy.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Upos Komart Knurów z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.