FANDOM


Tomasz Pilikowski (ur. 17 grudnia 1983 r. w Warszawie) – współczesny malarz, student wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2007 obronił tytuł magistra Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jego twórczość obejmuje prace z zakresu malarstwa, video-art'u, multimediów i happeningu.

Tomasz Pilikowski urodził się w 1983 roku, jest studentem wydziału malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2007 roku obronił tytuł magistra w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studiował także na wydziałach Matematyki oraz Filozofii Chrześcijańskiej. W 1992 roku zajął drugie miejsce w szachowych mistrzostwach Warszawy juniorów. Jego twórczość obejmuje głównie prace z zakresu sztuki video i malarstwa. Interesuje go łączenie i przenikanie się tych dwóch dziedzin. W swoich pracach często posługuje się intensywnym kolorem.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Tomasz Pilikowski z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego biogramu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.