FANDOM


Super Oferta Ramowa Telekomunikacji Polskiej (SOR) - zbiór dokumentów powstałych na przełomie lat 2010/2011 ujednolicających zasady współpracy pomiędzy Telekomunikacją Polską a konkurencyjnymi operatorami telekomunikacyjnymi. Celem była regulacja nowego standardu usług telekomunikacyjnych pod względem technologicznym i prawnym.

W dniu 5 kwietnia 2011 r. – na podstawie złożonych wniosków Telekomunikacji Polskiej oraz Krajowej Izby Elektroniki i Telekomunikacji Prezes UKE, wydał decyzję o zatwierdzeniu Oferty zastępując tym samym poprzednie dokumenty z dnia 29 września 2010 r. Pełne wdrożenie Oferty po stronie TP określone jest na dzień 30 marca 2012 r.

SOR adresowany jest do przedsiębiorców telekomunikacyjnych, którzy wykonują działalność gospodarczą, polegającą na dostarczaniu usług lub sieci telekomunikacyjnych. Opracowany dokument dotyczy:

  • rozpoczynania i zakańczania połączeń w sieciach TP.
  • wymiany ruchu między sieciowego TP a innymi sieciami przyłączonymi do sieci TP
  • udostępniania przez operatora sieci lokalnej pętli abonenckiej innemu operatorowi, w celu umożliwienia świadczenia usług telekomunikacyjnych klientowi końcowemu.
  • szerokopasmowej transmisji danych czyli dostępu do internetu z wykorzystaniem technologii DSL.
  • udostępniania fizycznej przestrzeni lub urządzeń technicznych w celu umieszczenia i podłączenia niezbędnego sprzętu operatora podłączającego swoją sieć do sieci innego operatora lub korzystającego z dostępu do lokalnej pętli abonenckiej.

Poszczególne etapy oferty będą systematycznie wprowadzane do realizacji.

Przypisy

Dokument informujący o zatwierdzeniu oferty SOR.
Oferta SOR wraz z załącznikamiŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: SOR- Super Oferta Ramowa Telekomunikacji Polskiej z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.