FANDOM


Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa
Prezes Leszek Szczerbicki
Rok założenia 2002
Nr KRS 0000143534
Data rejestracji 31 grudnia 2002
Status OPP
Siedziba Międzyrzec Podlaski, Polska
Członkowie 56[1]
Zasięg powiat Biała Podlaska
Adres ul. Zahajkowska 44c
21-560 Międzyrzec Podlaski
Strona internetowa

Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa w Międzyrzecu Podlaskim (SRŻ) jest stowarzyszeniem - organizacją pożytku publicznego.

SRŻ od 2003 roku wykonuje prace związane z adaptacją części terenu po byłej międzyrzeckiej żwirowni wraz z zagospodarowaniem budynków po byłej firmie produkującej betonowe elementy. Adaptacja jest prowadzona pod kątem szkolenia, rekreacji i bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Celem SRŻ jest m.in. stwarzanie warunków do wszechstronnego, intelektualnego, społecznego, duchowego i fizycznego rozwoju człowieka; działanie na rzecz integracji, rehabilitacji oraz wszechstronnego rozwoju osób niepełnosprawnych; dążenie do nawiązywania i utrwalania silnych więzi międzyludzkich ponad podziałami rasowymi, narodowościowymi i wyznaniowymi poprzez kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości człowieka przy jednoczesnym poszanowaniu jego prawa do wolności i godności; krzewienie tradycyjnego wychowania morskiego i żeglarskiego poprzez upowszechnianie wiedzy i kultury marynistycznej; kształtowanie właściwych zachowań dzieci i młodzieży w obcowaniu z przyrodą, ze szczególnym uwzględnieniem problemów ochrony środowiska.

Przypisy

  1. Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa w ngo.pl, bazy.ngo.pl, [data aktualizacji bazy: 2009-07-01]
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa w Międzyrzecu Podlaskim z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.