FANDOM


Road Runners MCklub motocyklowy na Śląsku, którego początki sięgają roku 1978.

Historia

Śląsk – początki Road Runners MC sięgają roku 1978. W momencie powstania Klubu nosił nazwę VC 1978, co było skrótem od „Weteran Club 1978”. Nazwa „Road Runners” i dzisiejsze barwy przybrały ostateczną postać kilka lat później. Road Runners jest najstarszym rdzennie polskim klubem MC. Przez wiele lat swego istnienia Klub przybrał zasięg ogólnopolski, zaś w roku 2005 utworzył pierwszy zagraniczny Oddział – Chicago Prospect Chapter RR MC (USA), który to 27 maja 2006 roku otrzymał status pełnoprawnego Chapteru Chicago Road Runners MC.

Rok 2005 był dla Klubu ciężki – jesienią odszedł z tego świata w wieku zaledwie 52 lat Prezydent i założyciel RR MC, Mirek „Miro” Stefańczyk, pełen charyzmy człowiek, który stał się legendą dla polskiego ruchu motocyklowego jeszcze za życia. Wcześniej, na wiosnę, śmierć zabrała nam 30-letniego Mariusza „Dugiego”, Sierżanta w naszym Pentagonie (Oddział Macierzysty).

Zmieniające się realia w Polsce spowodowały, że sporo Braci zmuszonych było opuścić swoje Oddziały, czy to na skutek przeprowadzki do innych miast, czy z powodu wyjazdów za granice Polski. Z myślą o nich Pentagon zdecydował w marcu 2006 o utworzeniu w obrębie RR MC nowej formacji posiadającej status regularnego Oddziału – NOMADS („nomadowie” albo „wędrowcy”).

Oddziały

Supporting Clubs

Przypisy

Linki zewnętrzne

InterwikiŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Road Runners MC z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.