FANDOM


Programa.pl – poznańska firma z dziedziny IT, związana z Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej. Pracownikami firmy są głównie studenci i absolwenci Politechniki.

Historia

Firma powstała z inicjatywy Wojciecha Radomskiego w 2007 roku. Początkowo miała zajmować się jedynie tworzeniem drobnych stron. Po dwóch latach do firmy dołączyli Marcin Szajek i Paweł Elbanowski. Zmienił się wtedy też profil działalności Programy. Firma podjęła się wykonania trzech dużych portali, współfinansowanych z programu 8.1: Adwerti, ToTuTam oraz Similaria. W wyniku zmian w spółkach zarządzających projektami po pół roku prac firma porzuciła prace nad Similarią, większość swoich sił przerzucając na portal ToTuTam. We wrześniu 2011 roku Programa rozpoczęła rozmowy ze spółką iTraff Technology na temat uruchomienia projektu SaveUp. Projekt trwa do dnia dzisiejszego, wśród osób pracujących nad nim aż 4 pochodzą z Programy.

Hack4Europe

Poza projektem SaveUp współpraca z iTraff Technology zaowocowała też wspólnym występem w konkursie Hack4Europe, organizowanym z porozumieniu z Komisją Europejską, Projekt Art4Europe został wyróżniony jako projekt o największej wartości biznesowej. Programa i iTraff Technology zostały zauważone przez media oraz czołowych polskich polityków.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Programa.pl z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.