FANDOM


Park Inn by Radisson Kraków – czterogwiazdkowy hotel sieci Park Inn by Radisson, należący do grupy Rezidor Hotel Group w Krakowie. Jedyny hotel sieci Park Inn by Radisson w Polsce został otwarty na wiosnę 2009 roku.

Architektura

Hotel został zaprojektowany przez Jurgena Mayera i krakowską pracownię Ovotz Design Lab. Obiekt posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z garażem podziemnym. Na parterze znajduje się lobby, bar, restauracja oraz zaplecze. Na pierwszym piętrze kompleks konferencyjny z salą bankietową oraz centrum fitness. Na wyższych piętrach znajdują się 152 pokoje hotelowe. Hotelowe pokoje, foyer oraz piętro konferencyjno – biznesowe zaprojektowała pracownia Joi Design z Hamburga.
Budynek został przez swoich twórców nazwany SOF - skrót od frazy Stepped on Frog, ponieważ bryła ma przypominać rozdeptaną żabę.

Lokalizacja

Hotel położony jest przy ulicy Monte Cassino niedaleko Wisły, przy Rondzie Grunwaldzkim w Krakowie. W jego sąsiedztwie trwa budowa Centrum Kongresowego ICE.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Park Inn by Radisson Kraków z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.