FANDOM


Osiedle Strusia 14
Państwo Flag of Poland.svg Polska
Miejscowość Kraków
Adres Osiedle Strusia 14
Typ budynku Blok mieszkalny
Kondygnacje 4
Rozpoczęcie budowy listopad 1964
Ukończenie budowy lipiec 1966
Właściciel SM Bieńczyce

Osiedle Strusia 14 (potocznie zwany Czternastką) – blok mieszkalny w Krakowie w dzielnicy XVI Bieńczyce. Najstarszy blok na osiedlu Strusia oddany w lipcu 1966 roku.

Informacje

Budynek składa się z 4 kondygnacji, 7 klatek schodowych oraz 105 mieszkań (po 15 w jednej klatce). Jest jednym z 9 innych bloków na osiedlu: 2, 3, 4, 9, 10, 11, 15 i 16. Oraz 3 wieżowców 10 kondygnacyjnych: 18, 7 i 6. Jest jednym z pośród 3 blokowców od strony alei gen. W. Andersa. Budynkiem opiekuje się Spółdzielnia Mieszkaniowa Bieńczyce.

Linki zewnętrzne

Zobacz też
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Osiedle Strusia 14 z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.