FANDOM


Lubelskie Towarzystwo Studentów Farmacji - to organizacja studencka działająca przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, która powstała w czerwcu 2005 roku. Opiekunem została pani dr Aleksandra Józefczyk – pracownik naukowy Katedry i Zakładu Farmakognozji.

Towarzystwo prowadzi wieloprofilową działalność. Zasadniczym celem jest popularyzacja dokonań naukowych w dziedzinie medycyny i farmacji, poprawa świadomości społeczeństwa w zakresie prozdrowotnego postępowania oraz zwiększanie szans naszych członków na rynku pracy. Realizowane jest to poprzez organizację szeregu sympozjów, szkoleń czy akcji prospołecznych.

Sympozja

W roku 2007 zapoczątkowany został cykl konferencji o tematyce ziołoleczniczej, który tworzony jest przy współudziale Katedry i Zakładu Farmakognozji oraz Katedry i Zakładu Botaniki Farmaceutycznej naszej uczelni. Towarzystwo zorganizowało również dwie konferencje chemiczno – analityczne, z których ostatnia w 2010 roku powstała we współpracy z kołami naukowymi Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej. Do dokonań Towarzystwa można również zaliczyć organizację ogólnopolskiego kongresu „DNA Encyklopedia Życia”.

Szkolenia i warsztaty

Towarzystwo w 2008 roku zaaranżowało spotkanie z przedstawicielami firm, między innymi „A-Team Recruitment”. Natomiast w 2008 i 2009 roku Towarzystwo uczestniczyło w konferencjach naukowo – szkoleniowch „Pharma wiedzy” w Starogardzie Gdańskim, organizowanych przez przedsiębiorstwo „Polpharma SA”. Celem szkolenia było zapoznanie się ze specyfiką działania zakładu produkującego leki generyczne. W 2010 roku odbyło się również kilka szkoleń, m.in.: z technik relaksacyjnych, autoprezentacji, pierwszej pomocy.

Akcje prospołeczne

Od grudnia 2008 do maja 2009 roku Towarzystwo w Galerii Olimp przeprowadziło akcję pod hasłem: „Dbam o zdrowie”, która obejmowała pomiary ciśnienia krwi tętniczej, stężenia cukru we krwi i poziomu tkanki tłuszczowej oraz udzielanie porad. Akcja prowadzona była we współpracy z firma diagnostyczną „Alab Laboratoria”. W roku 2010 zorganizowane zostało podobne przedsięwzięcie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Każdego roku prowadzimy mikołajkową zbiórkę darów wśród studentów Uczelni. Prezenty przekazywane są m.in. do: Dziecięcego Szpitala Klinicznego, Domu Dziecka, a w 2010 roku do Domu Samotnej Matki.

Misja

Rozwój kulturalny oraz integracja środowiska studentów farmacji. Realizowane jest to poprzez organizację m.in. turniejów bilardowych, kolacji wigilijnych, kursu tańca towarzyskiego, obozu narciarskiego, wyjazdów w Bieszczady oraz uczestnictwo w Ogólnopolskich Zjazdach Młodej Farmacji.Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Lubelskie Towarzystwo Studentów Farmacji z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.