FANDOM


Lista odcinków Bakugan Młodzi Wojownicy: Najeźdźcy z Gundalii

Poniżej znajduje się lista odcinków 3 sezonu serialu Bakugan: Młodzi wojownicy emitowanego w Polsce przez stację Cartoon Network.

Polski tytuł Angielski tytuł
Odcinek 1 „Nowy Początek” „A New Beginning"
Od czasu ostatecznej walki z Zenoheldem, Dan i jego rodzina przeprowadziła się do Bayview, a Marucho w pełni skonstruował BakuPrzestrzeń, by była dostępna dla każdego dzieciaka z całej Ziemi, aby szkolić swe umiejętności walki. Dan udaje się do kafejki, gdzie spotyka pracującą tu Julie i nowego przyjaciela, Jake'a, który jest nowicjuszem w walce. Obaj ruszają do BakuPrzestrzeni, gdzie spotykają się z Marucho i Renem Krawlerem, wojownikiem Darkusa. Po chwili Shun pokonuje Shuji'ego i wtedy następuje walka Dana i Rena. Podczas walki Drago i Linehalta (Strażniczego Bakugana Rena), kolizja mocy ich Zestawów Bojowych powoduje wybuch, w wyniku czego walka zostaje przerwana. Po obudzeniu się, Dan mówi przyjaciołom o wizji wojny pomiędzy Bakuganami. Wszyscy, oprócz Rena, sądzą że to tylko halucynacje.
Odcinek 2 „Odkrycie” „Revelation"
Na odległej planecie Gundalii, Zgromadzenie Dwunastu dyskutuje na temat potężnej mocy, która była wynikiem zderzenia Linehalta i Drago. Niezdolny do zidentyfikowania przyczyny i Bakugana, Cesarz Barodius rozkazuje znaleźć tego Bakugana. Tymczasem na Ziemi, Julie i Jake nadal próbują przekonać Dana, że ta wizja do zwykłe halucynacje, choć Dan nie ustępuje. Podczas rozmowy w BakuPrzestrzeni, Ren zdradza Wojownikom, że jest Gundalianinem, pochodzącym z planety zaatakowanej przez wrogie siły Neathian. Chwilowo sprzeciwni wojny, Wojownicy zgadzają się pomóc Renowi i jego ojczyźnie. Wkrótce znajdują dwóch wyśledzonych przez Rena agentów Neathii: Sid Arcale i Lena Isis. Zgadzają się na pojedynek, który początkowo nie idzie pomyśli Dana i Marucho, ale potem dzięki mocy JetKora, Drago bezproblemowo kładzie na łopatki Rubanoida i Phosphosa, a Sid i Lena znikają.
Odcinek 3 „Gość” „The Visitor"
W BakuPrzestrzeni pojawia się Fabia Sheen z Neathii, by znaleźć osobę, która otrzymała wiadomość (Dane Widmowe). Tymczasem Dan spóźnia się na spotkanie z resztą Wojowników, i podczas biegu zostaje przypadkowo "rzucony" przez Fabię. Podczas rozmowy o niej Ren sądzi, że ona może być kolejnym Neathiańskim szpiegiem i wtedy Fabia włamuje się do pokoju obrad. Przerażona i zawiedziona, że Dan zaufał Gundalianom, wyzywa go na pojedynek. Choć Drago udaje się pokonać jej dwa pierwsze Bakugany, to jednak zaczyna mieć problem z Haos Aranautem, który okazuje się być prawdziwym Bakuganem z Neathii (tak jak Hawktor, Coredem i Akwimos). Dzięki JetKorowi, Drago spycha Aranauta w kłopoty i pokonuje go, tym samym wygrywając pojedynek. Zawiedziona, Fabia teleportuje się z pola walki i w ciemnej alejce planuje sposób namówienia Dana do współpracy, kiedy nagle pojawia się Shun i prosi Fabię, aby powiedziała swoją wersję wydarzeń.
Odcinek 4 „Zostać Wojownikiem” „Brawler To Be"
Dan walczy z Jake'm w meczu praktycznym, choć Jake jeszcze nie jest Młodym Wojownikiem. Kiedy kolejny szpieg, Mason, się pojawia, Dan postanawia z nim walczyć, ale ulegając prośbom Jake'a, zgadza się na walkę z nim. Ze względu na brak doświadczenia, Jake przegrywa z Masonem i Aviorem, tym samym czując się zawiedziony. Następnego dnia Jake wciąż nie może się otrząsnąć po ostatniej porażce, więc Julie jako Wojowniczka Subterry daje Jake'owi lekcję, z której miał wyciągnąć wniosek o strategii. Jake wyzywa Masona na rewanż, choć był powitany dość chłodno. Po mimo początkowych problemów, odnajduje swój styl walki i pokonuje Masona, który znika, zanim Wojownicy zdążą go złapać. Jake, dzięki poradzie Julie i wsparcia ze strony Dana zostaje Młodym Wojownikiem.
Odcinek 5 „Konfrontacja” „Confrontation"
Gundaliańscy szpiedzy porywają coraz więcej wojowników na swoją planetę, gdzie przez hipnozę Kazariny walczą z wrogiem. Marucho, chcąc ograniczyć wrogowi przewagę, rozgłasza informację o zakazie walki z szpiegami Neathii. Sid i kolejny szpieg, Zenet, zdeterminowani poszukiwaniami najlepszych wojowników, rzucają wyzwanie Renowi i Danowi. Rozpoczyna się pojedynek, w którym Linehalt poświęca się, by ochronić Drago, przez co Ren i Dan przegrywają, jednak Sid pozwala mu zatrzymać Drago. Gill z Zgromadzenia Dwunastu jest zawiedziony niekompetencją sługusów Barodiusa i rozkazuje im zostawić cały plan Renowi.
Odcinek 6 „Demaskacja” „Exposed"
Fabia opowiada Shunowi swoją wersję wydarzeń, przez co Shun odkrywa, iż Wojownicy popełnili błąd. Kiedy na nowo stworzonej arenie pojawia się Gundaliański wojownik Ventusa, Jesse Gleen, Dan zamierza rzucić mu wyzwanie, kiedy nagle pojawia się Fabia. Wojownicy, zdziwieni, że Neathianie będą walczyć między sobą, zaczynają mieć wątpliwości, lecz Ren uważa, że Neathianie powinni się nazwajem wykończyć. Podczas walki z Plitheonem, Aranaut wpada w błąd na arenie, przez co Fabia przegrywa. Zdziwieni tym zwortem wydarzeń, Dan, Marucho i Jake dowiadują się od Shuna, że ten błąd powstał przez kogoś, kto miał dostęp do administracji BakuPrzestrzeni. Shun i Fabia ujawniają, że to Gundalia zaatakowała Neathię, a Ren był jednym z najeźdźców, przez co Ren ucieka. Jednak Marucho nie wierzy w to i biegnie znaleźć Rena.
Odcinek 7 „Bolesna Prawda” „True Colours"
Podczas, gdy Marucho poszukuje Rena, Fabia opowiada Młodym Wojownikom swoją wersję wydarzeń: okazało się, że to Gundalia zaatakowała Neathię i w akcie desperacji Fabia za rozkazem swej starszej siostry, królowej Neathii, wysłała Dane Widmowe, które zawierały dane o Bakuganach Neathii. Dan, Shun i Jake zgadzają się walczyć przeciwko Gundalianom. Tymczasem Marucho hasłem zwabia Rena na arenę, gdzie walczy z nim i ostatecznie go pokonuje. Ren w końcu ujawnia swoją gundaliańską formę i przed zniknięciem oznajmia Marucho, że jak się następnym razem spotkają, będą wrogami.
Odcinek 8 „Wrogie Przejęcie” „Hostile Takeover"
Po wygranej z Renem, Marucho programowuje swojego Akwimosa, by zaczął mówić. Fabia, szczęśliwa że Wojownicy zaufali jej, podarowuje im prawdziwe wersje ich wirtualnych Bakuganów: Subterrę Coredema, Ventusa Hawktora i Aquosa Akwimosa. Odkrywając, że Ren i reszta dalej porywają dzieciaki na Gundalię, Wojownicy rozpoczynają pojedynek (Sid i Casey kontra Marucho i Jake, Mason i Taylor kontra Dan i Shun). Chociaż Dan, Shun, Jake i Marucho wygrywają walki, Ren w tajnej kryjówce Gundalian błyskawicznie przekonfiguruje cały system i "wyrzuca" Wojowników z BakuPrzestrzenii, mówiąc, że teraz on ją kontroluje.
Odcinek 9 „Bliźniaczy Atak” „Twin Attack"
Młodzi Wojownicy próbują dostać się do BakuPrzestrzenii, ale beskutecznie. Co gorsza, nikt nie wierzy, że oni tu już nie rządzą. Marucho proponuje Danowi i Jake'owi rozejrzeć w BakuPrzestrzenii i za pomocą Coredema teleportują się do wirtualnego świata, gdzie widzą sporo zahipnotyzowanych dzieciaków, którzy rekrutowali nowych graczy na Gundalię. Zamiast Rena spotykają bliźniaków, którzy również zostali zahipnotyzowani przez Gundalian. Zaczynają pojedynek, który kończy się wyrwaniem spod wpływu Gundalian dzieciaków. Wojownicy postanawiają uratować wszystkich graczy.
Odcinek 10 „Ucieczka od ciemności” „Escape from Darkness"
Podczas gdy Ren zarządza BakuPrzestrzenią, Marucho postanawia się z Fabią włamać do wirtualnego świata i odzyskać kontrolę. Tymczasem Ren przypomina Linehalt'owi powód walki: obydwaj niegdyś mieszkali w ciemnościach, dzięki czemu stworzyli między sobą więź przyjaźni, zaś Linehalt nie miał pojęcia o Zakazanej Mocy, którą każdy Bakugan Ciemności posiada. Zenet i Lena walczą z Fabią i Awatarem Marucho, a prawdziwy Marucho próbuje ponownie odzyskać kontrolę, jednak Ren odkrywa jego plany, a Fabia zostaje pokonana. Zanim Lena i Zenet zamierzają ją użyć jako karty przetargowej z Neathianami, Marucho przybywa i ratuje ją, po czym uciekają. Choć misja nie została wykonana, to Marucho zainstalował wirusa, który ma uniemożliwić Gundalianom dowiedzenie się o pobycie Wojowników.
Odcinek 11 „Tajemniczy dar” „Secret Package"
Wojna Gundalii z Neathią przybiera na sile, lecz dzięki porwanym przez Rena graczom udaje się zniszczyć osłonę Neathian. W akcie desperacji Kapitan Elright wysyła Linusa i jego Bakugana, Neo Ziperatora, na Ziemię, by dać Fabii Żywioł, ale Elright zostaje schwytany przez Airzela, Gundaliana Ventusa. Tymczasem Wojownicy po kolei przekonują graczy, by opuścili BakuPrzestrzeń. Shun zauważa Linusa i choć początkowo jest do niego wrogo nastawiony, to kiedy zjawiają się Ren i Jesse, zaczynają współpracować podczas walki. Choć Neo Ziperator początkowo wycofał wrogów do defensywy, to Jesse przy kombinacji Zestawu Bojowego Vilantor i Karty Otwarcia "Barykada Zestawu" pokonuje Shuna i Linusa, zabierając ze sobą Neo. Linus zostaje zabrany przez innych i mówi Fabii, że stracił Żywioł, a Neathia będzie zgubiona.
Odcinek 12 „Żywioł” „The Element"
Kiedy Fabia opowiada Młodym Wojownikom, czym jest Żywioł, Dan i reszta postanawiają odbić Neo Ziperatora z rąk Gundalian. Tymczasem Ren zamierza wysłać Bakugana do laboratorium Kazariny, lecz Sid postanawia wziąć całą chwałę dla siebie i bierze Neo oraz wyzywa Dana na pojedynek. Kiedy Rubanoid dostaje mocne uderzenie, Sid nie zważając na ostrzeżenia Rena wysyła Neo do walki. Nagle Bakugan zaczyna się świecić i przekazuje Żywioł Drago, ewoluując go w Lumino Dragonoida. Naładowany mocą Neo, Drago z łatwością eliminuje Rubanoida, tym samym wygrywając. Na Gundalii, Sid zostaje ukarany przez Barodiusa za utratę Żywiołu. Tymczasem na Ziemi, Linus w swoich snach widzi Neo Ziperatora, który mówi mu, iż przekazał swoją energię Drago i znika.
Odcinek 13 „Podwójne zło” „Twin Evil"
Po otrzymaniu wiadomości od Linusa, że Neathia coraz bardziej się osłabia, Młodzi Wojownicy zgadzają się im pomóc. Zenet, chcąc dorwać Drago, używa swej umiejętności transformacji i zmienia się w Julie, by oszukać Dana. Na stadionie jednak pojawia się prawdziwa Julie i Dan od razu rozpoznaje, która jest którą. Zenet, sfrustrowana "przyjaźnią" Julie i Dana ujawnia się i walczy z Danem. Początkowo Dan zostaje zepchnięty do defensywy ze względu na Supermoc Contestira "Zła Kopia", ale wygrywa dzięki Zestawu Bojowemu CrossBustera. Zenet się wycofuje i powiadamia Rena, że Wojownicy ruszają na Neathię.
Odcinek 14 „Święta Kula” „The Sacred Orb"
Barodius i reszta Zgromadzenia Dwunastu są wściekli na Rena i resztę za to, że Wojownicy dołączyli do Neathii, więc postanawiają zaatakować pełną siłą. Tymczasem Fabia i Linus, wraz z Danem, Marucho, Shunem i Jake'm przybywają na Neathię, gdzie przedstawiają im Królowę Serenę oraz Świętą Kulę, źródło DNA wielu Bakuganów, a także cel Barodiusa. Nagle statki Gundalian wszystkich domen przybywają na Neathię i rozpoczynają zmasowany atak. Kapitanowi Elright udaje się uciec z niewoli i spotyka Fabię, która mówi mu, iż Wojownicy są po ich stronie. Walki Wojowników z Kazariną, Airzelem, Nurzakiem, Gillem i Stoicą przybierają na sile, a Barodius i Dharak, przy użyciu potężnego Exokora walczą z Danem i Drago. Kiedy Dharak i Drago byli naprzeciw sobie bardzo blisko, tajemnicza moc Świętej Kuli teleportuje Gundalian z pola bitwy i wyrzuca ich na Gundalię. Młodzi Wojownicy za pomoc w walce zostają Rycerzami Zamkowymi i przysięgają walczyć z Gundalianami.
Odcinek 15 „Pułapka” „Decoy Unit"
Kapitan Elright powoli wyjaśnia Wojownikom o Zgromadzeniu Dwunastu oraz o drugiej osłonie, która została zniszczona. Tymczasem Airzel w towarzystwie Masona rusza na Neathię, gdyż tylko jego statek nie uległ zbytnim uszkodzeniom. Marucho postanawia stworzyć plan: on i reszta Neathian będą walczyć z Gundalianami, a Fabia z Danem i Shunem ponownie reaktywują drugą osłonę dzięki energii Żywiołu Drago. Kapitan Elright zgadza się i Marucho i Jake rozpoczynają walkę z Masonem i Airzelem. Podczas gdy Fabia, Dan i Shun wciąż są w drodze, Jake i Marucho wciąż próbują odeprzeć Aviora i Strikefliera. Wiedząc, że walka długo nie pociągnie, Marucho używa supermocy, która zamraża Bakugany Airzela i Masona w lodowej górze.
Odcinek 16 „Zamiana” „The Secret Switch"
Podczas podróży do generatora, Fabia, Shun i Dan napotykają mięsożerne rośliny, którym udaje się im uciec. Jednakże, napotykają Stoicę i Jessego. Shun dalej biegnie do generatora, a Fabia i Aranaut rozpoczynają walkę, gdyż chcą się zemścić na Jessym i Plitheonie za przegraną w BakuPrzestrzenii. Kiedy walka nie idzie po myśli wroga, Stoica włącza się do gry Lythirusem i zarówno Lythirus i Plitheon nacierają na Aranauta. Kiedy Stoica wreszcie odkrywa, że Dan nie ma Drago, Dan wystawia swoją tajną broń, Hawktora Shuna, z którym się zamienił, gdyż wiedzieli, że Gundalianie prędzej czy póżniej ich znajdą. Ze zdwojoną siłą Hawktor i Aranaut pokonują Plitheona i Lythirusa, zmuszając Gundalian do odwrotu. Tymczasem Shun i Drago docierają do generatora.
Odcinek 17 „Bitwa o drugą osłonę” „Battle for the Second Shield"
Shun i Drago docierają do generatora drugiej osłony i próbują go uruchomić, jednak pojawia się Kazarina z Leną i rozpoczynają walkę. Walka początkowo kończy się dla Drago klęską, jednakże przybywa Dan na Hawktorze i ponownie spycha wrogów do defensywy. Shun i Dan ponownie zamieniają się Bakugami i Shun biegnie do generatora, podczas gdy Dan i Drago walczą z Leną i Kazariną. Dan i Drago pokonują ich, a Shun aktywuje generator, który po doładowaniu mocą Żywiołu Drago aktywuje ponownie drugą osłonę. Wiedząc, że zostaną uwięzieni, Gundalianie uciekają. By uniknąc kary, Kazarina zamierza użyć Leny jako kozła ofiarnego, lecz Gill uprzedza Kazarinę i Lena pierwsza atakuje Phosphosem. Niefortunnie, Kazarina przewidziała to i Phosphos zostaje usunięty przez Lumagrowla, a ona sama pozbywa się Leny. Kazarina sukcesywnie unika kary i mówi Gillowi, iż wiedziała o jego planach, podczas gdy Ren podsłuchuje.
Odcinek 18 „Ostatni Występ” „Curtain Call"
Neathianie i Wojownicy odbudowują obronę, ale Jake kłóci się z Danem na temat ataku na Gundalię. W końcu Jake ucieka znaleźć jakiegoś Gundalianina, a Fabia podąża za nim. Tymczasem Jesse martwi się, że może skończyć jak Lena i Sid, więc wraz z Plitheonem ucieka z więzienia i udaje się na Neathię, gdzie spotyka Rena, który został wysłany, aby sprowadzić go. Obydwaj napotykają Jake'a i Fabię i rozpoczynają pojedynek, który kończy się zwycięstwem Wojowników. Jesse rusza na Gundalię, gdzie ma spotkać z egzekucją, choć Ren stara się to łagodzić, mówiąc, że ta porażka była też jego. Wtedy Plitheon wtrąca się do dyskusji i oznajmia, że chciałby się oddzielić od Jessego. Lumagrowl i Lythirus atakują go za zdradę swego pana. Choć Jesse przeprasza swego partnera, gdyż aktorzy nie lubią schodzić ze sceny, to Plitheon pozostaje po swoim i znika. Kazarina eliminuje Jessego i podczas przechadzki ona i Stoica napotykają Nurzaka, który wie o ich obawach.
Odcinek 19 „Tajemnica Kuli” „The Secret of the Orb"
Teraz, kiedy druga osłona działa lepiej niż przedtem, wszystko zaczyna się układać na Neathii. Tymczasem Nurzak i Kazarina zostają wysłani na misję zwiadowczą. Nurzak opowiada Sabatorowi, jak ojciec Barodiusa, poprzedni Cesarz postanowił nie szukać Świętej Kuli, bojąc się jej wszechpotężnej mocy, podczas gdy Barodius jest zbyt ambitny i postanowił nią zawładnąć. Jednakże Mason ma własne plany i ucieka ze statku. Kazarina staje się sfrustrowana tym czynem, iż to na niej to obije, ale Nurzak zapewnia ją że on i Ren znajdą Masona. Podczas ich poszukiwań natrafiają na Fabię i Marucho, który wciąż nie może się pogodzić ze zdradą Rena. Walka przybiera tak na sile, że Święta Kula uwalnia falę międzywymiarową, która może pochłonąć każdego bez możliwości powrotu. Mason i Avior wpadają w falę, podczas gdy Nurzak i Ren wycofują się, a Aranaut i Akwimos próbują ochronić Fabię i Marucho przed falą międzywymiarową. Ale zanim fala ich uderza, Święta Kula zatrzymuje ją. Marucho wierzy, że Ren powróci na dobrą stronę. Tymczasem na Gundalii, Kazarina zostaje srogo ukarana przez Barodiusa, lecz pozostaje przy życiu. Spotyka nagle Nurzaka, który ma zamiar odejść od Cesarza, a ze względu na Gilla, który stał się prawą ręką Barodiusa, Kazarina będzie zmuszona znaleźć nowe miejsce. Przekonuje ją do przejścia na swoją stronę.
Odcinek 20 „Do końca razem” „Partners 'Til the End"
Wojownicy postanawiają wykorzystać Świętą Kulę, gdyż kilku Gundalian i Nurzak boją się jej. Ren rozmawia z Barodiusem i dowiaduje się, że pomimo wcześniejszych niepowodzeń bandy Rena, zachował go ze względu na jego potencjał. Zenet prosi Rena o pomoc, gdyż może ją spotkać ten sam los, jednak Ren mówi, że nie wszystko musi kręcić się wokół niej. Kiedy Zenet dowiaduje się, że Gill i Ren ruszają do ataku na drugą osłonę, podszywa się pod Rena i wkrada się na statek. Jednakże Krakix demaskuje ją, ale Gill postanawia dać jej drugą szansę. Podczas gdy Gill i Krakix badają strukturę drugiej osłony, Zenet i Contestir odwracają uwagę Shuna i Hawktora. Niestety są zbyt wymagający, ale co gorsza, przybywa Dan i Drago, którzy wspólnie eliminują Gundalian i Bakugany. W obawie o los swej partnerki, Contestir przekonuje Gilla, żeby Zenet szpiegowała dla niego, gdyż ze względu na nowe stanowisko Gilla, inni będą knuć przeciwko niemu. Gill się zgadza i rozkazuje Zenet pod postacią Nurzaka przekupiła Kazarinę. Wraca z informacją, iż Kazarina i Nurzak planują obalić Cesarza Barodiusa, jednak pomimo sukcesu, Gill i Krakix pozbywają się Zenet i Contestira.
Odcinek 21 „Dziel i rządź” „Divide and Conquer"
Nurzak wysyła Wojownikom wiadomość o spotkaniu się, by omówić traktat pokojowy. Nurzak planuje użyć atak Kazariny na cesarza, podczas gdy on ucieknie na Neathię i da Wojownikom Tajny Kod, coś co może kontrolować Świętą Kulę. Tymczasem Gill powiadamia Barodiusa, iż Nurzak i Kazarina planują go obalić i władca rusza, by go powstrzymać. Pojawia się Kazarina i ujawnia, że w tajemnicy pracowała do Barodiusa jako potrójny agent! Barodius i Nurzak postanawiają walczyć o los Gundalii. Podczas walki, Sabator pochłania energię Dharaka, lecz moc powoli go niszczy od środka. W końcu Barodius wyposaża Dharaka AirKorem i za pomocą supermocy niszczy cały budynek, Nurzaka i Sabatora. Barodius gratuluje Kazarinie, a Gill postanawia ją usunąć, gdyż wciąż jej nie ufa.
Odcinek 22 „Pojazd Bojowy” „Mobile Assault"
Odcinek 23 „Powrót Sida” „Sid Returns"
Odcinek 24 „Dharak Colossus” „Colossus Dharak"
Odcinek 25 „Dragonoid Colossus” „Dragonoid Colossus"
Odcinek 26 „Wybaczenie” „Forgiveness"
Odcinek 27 „Nadciąga burza” „Into the Storm"
Odcinek 28 „Powrót Jake'a” „Jake Returns"
Odcinek 29 „Geneza” „Genesis”
Odcinek 30 „Infiltracja” „Infiltrated"
Odcinek 31 „Prawdziwa Ewolucja” „True Evolution"
Odcinek 32 „Rozbrat z przeszłością” „Redemption"
Odcinek 33 „Ostatnia bitwa Jake'a” „Jake's Last Stand"
Odcinek 34 „Ostateczne uderzenie” „Final Strike"
Odcinek 35 „Ucieczka” „Dream Escape"
Odcinek 36 „Atak Gundalian” „Gundalian Showdown"
Odcinek 37 „” „Broken Spell"
Odcinek 38 „” „Code Eve"
Odcinek 39 „” „Destiny Revealed"

InterwikiŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Lista odcinków serialu Bakugan: Najeźdźcy z Gundalii z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.