FANDOM


Kościół "Nowe Pokolenie"
Klasyfikacja systematyczna wyznania
Chrześcijaństwo
 └ Protestantyzm
   └ Pentekostalizm
Strona internetowa

Kościół Chrześcijański "Nowe Pokolenie" będzińska wspólnota chrześcijańska utworzona w roku 2003[1]. Od samego początku pastorem wspólnoty jest biskup Marek Nowak. Pierwsze spotkania odbywały się w domach, następnie wynajmowano klub "Kiepura" w Sosnowcu, a niedługo po tym salę teatralną Domu Kultury w Będzinie. W 2008 roku Kościół przeniósł spotkania do będzińskiego kina "Nowość". W tym samym roku przyłączył się do Kościoła Chrześcijańskiego w Warszawie, a w roku 2012 do federacji Kościołów Bożych.

Przypisy

  1. "Nowe Pokolenie": www.nowepokolenie.eu (pol.). [dostęp 05 lipca 2012].

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Kościół Chrześcijański "Nowe Pokolenie" w Będzinie z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.