FANDOM


Jakub Strugielski (ur. 1988) – od roku 2007 sołtys wsi Pucice (wieś położona niedaleko Szczecina, województwo zachodniopomorskie), najmłodszy sołtys w Polsce. W momencie wyboru miał tylko 18 lat.

Jest sołtysem miejscowości liczącej ok. 700 mieszkańców, z których tylko 2 zajmuje się rolnictwem. Wieś stanowi niejako "sypialnię Szczecina" i większość mieszkańców pracuje w tym mieście. Sołtys został wybrany głównie dzięki głosom młodzieży (z której wieloma przedstawicielami grał osobiście w piłkę nożną) mającej nadzieję na pozytywne zmiany we wsi. Twierdzi, że: "Kiedy przyszły wybory, powiedziałem im, że kandyduję, bo chcę, żeby tu się coś zaczęło dziać. I mnie wybrali. Wygrałem trzema głosami z poprzednią sołtyską."

Studiuje na wydziale transportu w ZUT w Szczecinie. Publikuje także felietony "Sołtys w wielkim mieście" na portalu www.wszczecinie.pl. Od 2009 roku jest sędzią piłkarskim, ponieważ z powodu kontuzji nie mógł kontynuować gry jako zawodnik.

BibliografiaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Jakub Strugielski z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego biogramu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.