FANDOM


Guide to the Norse Gods and Their Names
Autor Varg Vikernes
Miejsce wydania Norwegia
Język angielski
Data I wyd. 2001
Tematyka mitologia nordycka

Guide to the Norse Gods and Their Names (Przewodnik po norweskich bogach i ich imiona) to trzecia publikacja książkowa Varga Vikernesa, napisana podczas pobytu w więzieniu. Liczy 43 strony[1].

Zawiera pełne zestawienie wszystkich imion pojawiających się w mitologii nordyckiej, ich etymologię oraz znaczenie w ujęciu religijnym i ezoterycznym. Książka jest rezultatem korespondencji pomiędzy autorem a członkami organizacji Norsk Hedensk Front. Choć została napisana po angielsku, zawiera imiona bogów oraz herosów mitów germańskich pojawiające się także w innych językach. Krótko opisuje także relacje rodzinne między bóstwami. Początkowo miała być wydana drukiem, jednak na skutek trudności i kontrowersji, związanych z osobą autora, ostatecznie została opublikowana wyłącznie w Internecie.

Linki zewnętrzne

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Guide to the Norse Gods and Their Names z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.