FANDOM


Artykuł ten stanowi listę gier typu MMOG wyprodukowanych przez Gameforge AG.

Gladiatus

Gladiatus to gra MMO stworzona przez niemiecką firmę komputerową Gameforge AG, uruchomiona w 2007 roku. Znana także jako Gladiatus: Hero of Rome. Jest grą przeglądarkową nawiązująca fabułą do walk gladiatorów w czasach starożytności, ale również z pewnymi elementami fantasy.

Gracz musi rozwijać swoją postać, żeby mógł osiągnąć nowy poziom. Do tego potrzebuje punktów doświadczenia, które zdobywa poprzez walki na arenie oraz wyprawy do znajdujących się poza miastem miejsc w danej krainie. W grze Gladiatus życie może spaść do 0% (1HP), ale mimo to nie można zostać zabitym. Maksymalna liczba uzyskanych poziomów wynosi 510, nikomu się tego jeszcze nie udało uzyskać ponieważ osiągnięcie to by wymagało bardzo długiej użyteczności gry któa mogłaby trwać przez całe życie.

[Gladiatus.Onet.pl]

BattleKnight

Gra została uruchomiona w 2006 roku. BattleKnight jest bezpłatną internetową grą online. Gracz zdobywa doświadczenie, kupuje przedmioty, podnosi statystyki. Gra jest bliźniaczo podobna do równolegle rozwijanej gry Knight Fight grupy RedMoon Studios i bazuje na tem samym engine, co wcześniej wydane gry BiteFight/MonstersGame. Postać (rycerza) można prowadzić dwiema drogami – dobrą i złą – wysyłać na misje osłaniające lub napady. W polskiej wersji gry dostępnych jest 15 serwerów.

[BattleKnight.pl]

Vendetta

Vendetta - była internetowa gra strategiczna typu MMOSG. Jej właścicielem była niemiecka grupa programistów Gameforge AG. Została wydana w kilku językach, również w polskim, usunięta zostałą 13 października 2010 roku. Popularną obecnie grą o podobnej tematyce do Vendetty jest gra: Miejskie Gangi dostępna pod aplikacją na nk.pl

  • Świat gry stylizowany był na czasach prohibicji w USA w latach dwudziestych XX wieku. W grze gracze wcielają się w mafiosów konkurujących o wpływy i pieniądze z różnorakich nielegalnych interesów.

Metin 2

Air Rivals

Ikariam

jest darmową, strategiczną grą internetową należącą do gatunku MMOG stworzoną w 2006 roku. Twórcą gry jest niemiecka firma Gameforge. Gracz wciela się się we władce starożytnego miasta, a jego zadaniem jest wewolucjonowanie go w wielkie Imperium. Gra zdobyła znaczną popularność za granicą (wersje angielsko- i niemieckojęzyczna), gdzie pojawiła się kilka tygodni przed wydaniem edycji polskiej.

Zobacz teżŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Gry MMOG firmy GameForge z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.