FANDOM


Geto Blasta
Rok założenia początek 2003
Pochodzenie Lublin, Flag of Poland.svg Polska
Gatunek reggae
ragga
dancehall
Obecni członkowie
Junior Stress
Natty B
Ignatz-I
V-Tek
Strona internetowa

Geto Blasta – polski zespół grający muzykę reggae, ragga i dancehall.

Biografia

Zespół Geto Blasta od początku 2003 roku gra muzykę łączącą reggae, ragga i dancehall. Wokaliści zespołu zaczynali jako duet śpiewające do riddimów i dubów z płyt, występując razem ze sławnym i najstarszym w kraju sound systemem Love Sen-C Music z Lublina. Zespoł Geto Blasta wystąpił min. z Luciano, największym pieśniarzem współczesnej jamajskiej conscious reggae, podczas jego koncertu w Poznaniu w czerwcu 2004r, a na Festiwalu Reggae w Ostródzie w sierpniu 2005 Junior Stress otrzymał wyróżnienie dla najlepszego wokalisty reggae.

SkładŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Geto Blasta z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.