FANDOM


Germansk Mytologi og Verdensanskuelse
Autor Varg Vikernes
Miejsce wydania Norwegia
Język norweski
Data I wyd. 2000
Tematyka mitologia, religia

'Germansk Mytologi og Verdensanskuelse' (Germańska mitologia i światopogląd) to druga książka autorstwa Varga Vikernesa, wydana w 2000. Liczy 183 strony. Ukazała się wyłącznie po norwesku.

Tematyka

W odróżnieniu od Vargsmål autor unika tu tematyki politycznej, koncentrując się wyłącznie na kwestiach religijnych. 'Germansk Mytologi og Verdensanskuelse' to traktat poświęcony mitom germańskim. Varg Vikernes analizuje je pod kątem współczesnym, wyjaśnia ich przesłanie i wskazuje na uniwersalne znaczenie tych opowieści, także dla współczesnych Europejczyków.
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Germansk Mytologi og Verdensanskuelse z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.