FANDOM


Germańska Nowa Medycyna (także Nowa Medycyna, GNM) – wypracowana przez niemieckiego lekarza Ryke Geerd Hamer kontrowersyjna teoria mówiąca o tym, że wszystkie choroby (z wyjątkiem zatruć, przypadków skrajnego niedożywienia oraz urazów) mają podłoże w konfliktach biologicznych (Sensownych Biologicznych Specjalnych Programach Natury). Krytykuje medycynę klasyczną i zapewnia o 95% szansach na wyleczenie raka.

Pięć praw natury

Zasadę GNM można przedstawić w pięciu prawach:

Żelazna Reguła Raka

Opisuje warunki, w jakich dochodzi do konfliktu biologicznego, który różni się bardzo wyraźnie od tzw. konfliktów psychologicznych, albo psychicznych. Konflikty psychiczne, to problemy, na które człowiek ma czas przygotować się. Przy tym czas na przygotowanie nie musi trwać długo, czasami tylko kilka sekund. Normalnie znane nam problemy i konflikty psychiczne, na które mogliśmy się przygotować, czy nastawić, jesteśmy w stanie pokonać bez trudności, prawie w marszu.

Konflikt biologiczny jest ciężkim, bardzo dramatycznym, (subiektywnie) odczutym w wyizolowaniu (osobnik znajduje się w izolacji – tzn. nie może on, albo nie chce dzielić się z nikim swoimi przeżyciami, tłumi je w sobie) szokiem konfliktowym, który trafia nas zupełnie nieoczekiwanie.

Przypuszczalnie przebiegają one analogicznie również u wszystkich innych zwierząt, a nawet u roślin.

Prawo "dwufazowości chorób" w przypadku rozwiązania konfliktu

Każda choroba przebiega dwufazowo. Licząc od momentu zaistnienia konfliktu, pierwsza faza jest fazą konfliktu aktywnego (sympatykotonia). Druga faza jest fazą po rozwiązaniu konfliktu (wagotonia), inaczej nazywana fazą zdrowienia. Ma ona miejsce tylko w przypadku, gdy pacjentowi uda się rozwiązać swój konflikt.

Każda choroba, jeżeli nastąpi rozwiązanie konfliktu, ma zarówno fazę wagotoniczną jak i fazę sympatykotoniczą. Każda faza wagotoniczną ma (o ile nie zostanie ona przerwana przez nawrót aktywnego konfliktu) kryzys epileptyczny albo epileptoiczny, który jest zawsze kulminacyjnym punktem fazy wagotonicznej. Schemat tej dwufazowości jest biologiczną prawidłowością.

Ontogenetyczny System wszystkich tzw."chorób"

Każdemu z trzech embrionalnych listków zarodkowych odpowiada specyficzny rodzaj tkanki histologicznej. Rozróżniamy trzy listki zarodkowe, z których zbudowane są wszystkie narządy naszego organizmu: endoderma, mezoderma, ektoderma.

Jedynie ze środkowego listka zarodkowego, a mianowicie mezodermy, wytworzyły się dwie części: stara, nazywana "mezodermą móżdżku" oraz nowa, nazywana "mezodermą nowego mózgu". Mezoderma móżdżku zachowuje się jak endoderma pnia mózgu, podczas gdy mezoderma nowego mózgu zachowuje się jak ektoderma nowego mózgu.

W przypadku konfliktu, w wyniku którego powstaje w mózgu ognisko, odpowiadający mu narząd reaguje odpowiednią dla niego "reakcją listka zarodkowego". Zarówno przebieg fazy aktywnej, jak i fazy zdrowienia zależy od tego, z którego listka zarodkowego powstała dotknięta zmianami "chorobowymi" tkanka.

Według powszechnie przyjętego w medycynie poglądu cały układ nerwowy pochodzi z ektodermy[1].

Ontogenetycznie Uwarunkowany System Mikrobów

Drobnoustroje nie są przyczyną chorób ale wykorzystywane przez organizm, w następstwie rozkazów z mózgu, do optymalizacji procesu zdrowienia. Grzyby i bakterie grzybowe działają na endodermie i móżdżku. Bakterie działają na mezodermie a wirusy przyporządkowane są ektodermie.

O biologicznej sensowności każdego tzw. "zachorowania"

Piąte Biologiczne Prawo Natury mówi o biologicznym sensie każdego Specjalnego Programu Natury. Retrospektywnie biorąc, można go zaklasyfikować do najważniejszego ze wszystkich Praw Natury. Obejmuje nie tylko poprzednie naukowe prawa, ona otwiera również nowy wymiar pojmowania świata i stanowi istotę Germańskiej Nowej Medycyny.

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Germańska Nowa Medycyna z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.