FANDOM


Karta Turysty „Gdańsk – Sopot – Gdynia – Plus" - projekt Gdańskiej Organizacji Turystycznej, który wchodzi w życie z początkiem sezonu turystycznego w 2009 r. Karta daje możliwość darmowego korzystania z wszystkich środków komunikacji miejskiej zrzeszonych w Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej. Jednocześnie pozwala korzystać z rabatów w muzeach, galeriach sztuki, galeriach sztuki użytkowej, hotelach, centrach rozrywki, sklepach i wielu innych miejscach atrakcyjnych turystycznie.

Historia

Gdańska Organizacja Turystyczna rozpoczęła prace nad projektem Karta Turysty „Gdańsk - Gdynia - Sopot – Plus” w 2007. W związku z projektem Karty Turysty zostało podpisane porozumienie pomiędzy Gdańską Organizacją Turystyczną a Samorządem Województwa Pomorskiego, Gminą Miasta Gdańska, Gminą Miasta Gdyni, Gminą Miasta Sopot, Metropolitalnym Związkiem Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej i Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Zadania

Karta turysty zakłada popularyzację atrakcji turystycznych na terenie metropolii Trójmiejskiej oraz wydłużenie średniego pobytu turysty w województwie pomorskim. Karta pokazuje i ułatwia poznanie zasobów historycznych, muzealnych i kulturalnych województwa, zwłaszcza terenu od Pruszcza Gdańskiego do Wejherowa. Ułatwia ona również poruszanie się po skomplikowanej strukturze komunikacyjnej aglomeracji.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Gdańska karta turysty z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.