FANDOM


Gaminator
gry komputerowe
Właściciel Gamewin
Rejestracja opcjonalnie
Strona oficjalna

Gaminator, również Gaminator.tv, dawniej Gaminator.plpolski serwis internetowy poświęcony tematyce gier komputerowych i konsolowych, który powstał w 2007 roku[1]. To serwis typu UGC (User-generated content) – umożliwia on publikację własnych materiałów, takich jak recenzje, postacie czy dodawanie gier do bazy, przez zarejestrowanych użytkowników, pochodzi od nich większość materiałów. W chwili obecnej skupia się przede wszystkim na materiałach filmowych, w chwili obecnej posiada ponad 8000 różnych filmów, również dodawanych przez użytkowników. W 2011 wprowadzono obsługę rozdzielczości High Definition[2], a także system reputacji.

Posiada bazę gier liczącą ponad 20000 tytułów na 57 platform[3]. Inne jego działy to m.in. Newsy, Zapowiedzi, Szorty i Recenzje, posiada forum, rynek wymiany gier, oraz bazę postaci. Na Gaminatorze prowadzone są również specjalne cykle dzienne o nazwie Co?Dziennik! oraz Video Dzień Dobry! – pierwszy to zwykle krótki film, z prezentacją newsów dnia, drugi to notatka, często wraz z dodanymi zagadkami do odgadnięcia. Założycielem Gaminatora jest Bartłomiej "Kapitan Zgroza" Wyszyński, a wśród redaktorów znajdują się m.in. Marcin "Doombek" Dąbkowski, Maciej "Von Zay" Makuła, który wcześniej pracował w GRY-OnLine, Michał "Moskit" Rogowski, czy Tomek "Quaz" Drabik, twórca komiksu internetowego "Gamer9" [4][5] Jacek "Boromi Borowski, a także byli Joachim "Chimaira/Chimek" Snoch oraz Oskar "OsaX Nymloth" Kuźniak.

Serwis jest częściowo płatny – użytkownik po wysłaniu SMS-a, dostaje dostęp do specjalnych funkcji.

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Gaminator z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera treści o charakterze reklamowym, promocyjnym lub autopromocyjnym.