FANDOM


Fundacja Nauka dla Świata
Data powstania 2012
Data zamknięcia 2015
Autor Nauka dla Świata

Fundacja Nauka dla Świata to organizacja pozarządowa, której aktywność koncentruje się na propagowaniu nauki, a przede wszystkim tych prac badawczo-rozwojowych, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego. Fundacja działa na terenie całej Polski.

Zgodnie ze statutem, misją fundacji Nauka dla Świata jest propagowanie, wspieranie oraz inicjowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska naturalnego, w szczególności poprzez aktywne wspieranie rozwoju nauki i prac badawczo-rozwojowych przyczyniających się do ochrony klimatu i życia na Ziemi.

Kluczowe obszary działania

Programy

Energy Flower - Centrum Wiedzy - pionierskie przedsięwzięcie - oparte na autorskim i bardzo oryginalnym projekcie architektonicznym. Do stworzenia Energy Flower - Centrum Wiedzy zostaną użyte przyjazne środowisku, najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. Wykorzystane do jego budowy energooszczędne i przyjazne środowisku urządzenia, materiały i technologie będą stale prezentowane i dostępne dla osób odwiedzających centrum w trakcie m. in. cyklicznych szkoleń, warsztatów, seminariów czy wystaw.

Nauka Przyszłości - program skierowany zarówno do młodych naukowców, nauczycieli akademickich, studentów, jak i środowisk twórczych skoncentrowanych wokół różnych dziedzin wiedzy i nauki. Celem programu jest integracja przedstawicieli środowisk twórczych, intelektualnych i naukowych wokół idei Fundacji Nauka dla Świata w Polsce i poza jej granicami.

Zielony dom, zielone auto – program, którego celem jest krzewienie wiedzy i budowanie świadomości z zakresu ekologii i zrównoważonego rozwoju na konkretnych - „z życia wziętych” - i dobrze każdemu znanych przykładach. Program skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale w efektywny sposób korzystać z niego mogą również pedagodzy i rodzice.Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Fundacja Nauka dla Świata z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!