FANDOMFontanna przed Kawiarnią Zdrojową
Fountain in Rabka
Widoczna w stronę Zakładu Przyrodoleczniczego
Państwo Herb Polski Polska
Miasto POL Rabka-Zdrój COA Rabka-Zdrój

Fontanna przed Kawiarnią Zdrojową (znana też jako Fontanna Siedmiu Słoni) – fontanna w Rabce-Zdroju znajdująca się na placu przed Zakładem Przyrodoleczniczym Rabki przy ulicy Tysiąclecia. Fontanna jest znakiem rozpoznawczym tego uzdrowiska, podobnie jak Kościół św. Marii Magdaleny albo Rabkoland. Fontanna posiada cztery duże słonie oraz trzy małe, stąd jej inna nazwa wymieniona powyżej. Z trąb tych słoni leje się woda. Fontannę uroczyście uruchomiono 21 września 2006. Figury słoni wykonał Michał Batkiewicz.

Funkcje dodatkowe

  • Na wieczór fontanna jest podświetlana różnobarwnymi reflektorami.
  • Gdy w Kawiarni Zdrojowej jest włączana muzyka emitowana przez głośniki znajdujące się na dachu obiektu, fontanna zaczyna pulsować w takt muzyki.

Linki zewnętrzne

Bibliografia

  • Informator turystyczny ,,Rabka-Zdrój i okolice", Kraków 2007Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Fontanna przed Kawiarnią Zdrojową w Rabce-Zdroju z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.