FANDOM


Europejska Federacja Doradców Finansowych Polska
EFFP
Prezes Franciszek Robert Zięba
Profil działalności branża finansowa
Rok założenia 2007
Nr KRS 000288000
Data rejestracji 2007
Siedziba Warszawa, ul. Słowicza 16, 02-170 Warszawa
Członkowie 200
Zasięg międzynarodowy
Strona internetowa

Europejska Federacja Doradców Finansowych Polska, to jedyne w Polsce niezależne stowarzyszenie międzynarodowe promujące zawód doradcy finansowego, działającego w oparciu o potrzeby klienta i zasady etyczne. Jednym z zadań EFFP Polska jest propagowanie idei planowania finansowego, które powinno być podstawą profesjonalnego i niezależnego doradztwa finansowego.

Stowarzyszenie nadzoruje proces edukacji, przygotowującej do uzyskania międzynarodowego Certyfikatu Doradcy Finansowego EFG (European Financial Guide), EFC (European Financial Consultant) i EFP (European Financial Planner). Program edukacyjny EFFP Polska objęty jest patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE). Uprawnienia te są honorowane na terenie całej Unii Europejskiej.

W 2010 roku EFFP Polska wprowadziła zawód doradcy finansowego na oficjalną listę zawodów pod numerem 241202. Jest to wyraźnie odróżnienie doradcy finansowego od pośrednika.

Certyfikowany Doradca Finansowy to niezależny specjalista, którego celem jest ochrona majątku i bezpieczeństwo finansowe klienta. Doradztwo realizowane poprzez analizę potrzeb, dobór produktów do realizacji celów finansowych, zapewnienie płynności finansowej oraz przygotowanie klienta do skorzystania z usług instytucji finansowej. Doradca finansowy nie jest pośrednikiem finansowym.

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Europejska federacja doradców finansowych z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.