FANDOM


1984 fictious world map

Świat w Roku 1984 z granicami współczesnych państw.

     Eurazja

     Wschódazja

     Oceania

     Teren sporny

Eurazja – jest jednym z trzech supermocarstw w powieści George'a Orwella "Rok 1984". Pozostałe dwa to Wschódazja i Oceania. Panująca ideologia to neobolszewizm. Jest rozrośniętym Związkiem Radzieckim Obejmuje całą Europę (bez Wysp Brytyjskich) i północną część Azji.

Eurazja jest w stanie wojny z Oceanią i Wschódazją. Książka Goldsteina mówi, że wojna ta nie jest wojną w tradycyjnym sensie, a jej jedynym zadaniem jest zużywanie surowców oraz trzymanie populacji na odpowiednim poziomie. Zwycięstwo nie jest możliwe ani pożądane, ale Wewnętrzna Partia, poprzez dwójmyślenie, utrzymuje wiarę w to, że owo zwycięstwo jest możliwe.

Według księgi Goldsteina, główną naturalną linią obrony Eurazji są jej ogromne przestrzenie.

Bibliografia

  • George Orwell: Rok 1984.Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Eurazja (Rok 1984) z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.