PrePedia
(→‎Prośba: nowa sekcja)
Linia 37: Linia 37:
   
 
Witaj, przerzuciłem kilka haseł. Proszę o przeformatowanie zgodnie z regułami tego projektu. Pozdrawiam [[Użytkownik:Pablo000|Pablo000]] 06:22, wrz 25, 2011 (UTC)
 
Witaj, przerzuciłem kilka haseł. Proszę o przeformatowanie zgodnie z regułami tego projektu. Pozdrawiam [[Użytkownik:Pablo000|Pablo000]] 06:22, wrz 25, 2011 (UTC)
  +
  +
== Prośba ==
  +
  +
Witam, mógłbyś usunąć {{s|Skokinarciarskie.pl}} - szablon ten zawiera błędną informację, gdyż okazało się, że zgoda na wykorzystanie materiałów była błędna. A tak przy okazji - mógłbyś dodać link do dyskusji w swoim podpisie? :) [[Wikipedysta:Misiek2|<span style="color:red; font-weight:bold;">Misiek22</span>]] [[Dyskusja wikipedysty:Misiek2|<sup><span style="color:blue; font-style:italic;">PISZ</span></sup>]] 16:31, wrz 26, 2011 (UTC)

Wersja z 16:31, 26 wrz 2011

Witaj, Alan fm, na Wikii Polska. Dzięki za edycję w artykule Użytkownik:Alan fm.

Zostaw wiadomość na mojej stronie dyskusji, gdyby potrzebna była Ci jakakolwiek pomoc. -- BartekChom (dyskusja) 15:27, lip 23, 2011

Odp

Tym razem witam już naprawdę. Chyba najprościej będzie nadać Ci uprawnienia administratora. Nie wiem, czy uda się znaleźć inny sposób na nadawanie uprawnień do importu, a do tego i tak wolę nie być jedyny, a przecież nie zamierzasz wandalizować. BartekChom (dyskusja) 20:09, lip 23, 2011 (UTC)

Gratuluję. Nie miał bym cierpliwości wyłapywać tylu haseł do uratowania. BartekChom (dyskusja) 16:11, lip 24, 2011 (UTC)
Na razie naśmieciłem tu zdrowo:) Ale najpierw powrzucam, co mam i pomyślimy co dalej. Z eksportowaniem nie było to wielce pracochłonne, raz na kilka dni wystarczyło skopiować zgłoszenia z Poczekalni, a to zajmuje tylko kilka kliknięć, czyli w sekundach na artykuł. Zebranie tych informacji i napisanie tego od zera zajełoby mi tu kilka miesięcy, stąd cały pomysł z tego typu ww. portalem. -- Alan fm 16:30, lip 24, 2011 (UTC)

Odp

Witaj :). Dzięki za przywitanie. Jestem gotowy do udzielenia wszelkiej pomocy, nie ukrywam, że powodem mojego znalezienia się na PrePedii jest wykazanie, że mój wikipedyczny delecjonizm nie jest czymś niekonstruktywnym a stanowi po prostu silnie uargumentowaną postawę edycyjną. Jeżeli chodzi o stulatków - nie przestraszyłem się :), mam natomiast w pamięci przynajmniej dwa artykuły tego typu, które sam skasowałem, były bowiem dyskutowane uprzednio na DNU. Myślę, że powinny się tu znaleźć. Ponadto przypominam sobie liczne artykuły o osobach długowiecznych, które zostały skasowane kilka miesięcy temu. Pozdrawiam serdecznie, Bacus15 16:54, sie 10, 2011 (UTC)

  • Dziękuję za uprawnienia. Bacus15 11:33, sie 11, 2011 (UTC)

Japonia vs KA

Witam, przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale Wiki już dla mnie nie istnieje.

Bardzo Ci dziękuję za życzliwość i wnikliwe spojrzenie. Mogę tylko dodać, że KA dopuścił się bardzo poważnych przewinień. Wszystkie wymienione "zarzuty" są kłamstwami, co bardzo łatwo sprawdzić. Żaden z arbitrów nie zadał sobie trudu, aby pogłębić rozpoznanie i znaleźć rzeczywiste przyczyny. Na przykład:

  • Dejima – nieprawdziwy zarzut o braku źródła; przytoczone na dole jest najlepsze z możliwych źródeł – materiały Ambasady Królestwa Niderlandów w Tokio;
  • Takanami – wyjątkowa nierzetelność KA na granicy śmieszności, bo operetkowy czeski błąd. KA nie sprawdził nawet co jest w przypisie, zwłaszcza w języku czeskim. Został on przeze mnie usunięty. Wystarczyłoby się zastanowić, czy ta sama japońska nazwa może mieć tak różne (wysoka i perłowa) tłumaczenia.

Lista nieucziwych argumentów i nierzetelności jest bardzo długa. Szkoda, że nie pofatygowali się, aby choć raz zajrzeć do porządnego słownika.

Najgorsze jest jednak to, że KA złamał prawo, wyznaczając ponowne SANKCJE za to samo: Ne bis in idem procedatur. Obaj byliśmy już blokowani (również w ordynarny sposób bez prób wyjaśnienia). Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Ja mam prawo się zdenerwować, ale KA nie ma prawa łamać prawa i fałszować "dowodów".

Wszystko to jest jednak wynikiem braku wiedzy merytorycznej arbitrów oraz braku odwagi niektórych administratorów do włączania się w dyskusje w tematach tak trudnych i mało znanych, jak właśnie Japonia i japońszczyzna.

Skutki tego działania Komitetu przeciwko Wiki są już widoczne, np.: z Momoko zrobiono Nanako, pomylono znaki w Elektrownia Tomari. Podziwiam odwagę Sapera, który tworzy "nową jakość" transkrypcji w haśle Aki (imię), ale bał się jak ognia mediacji (którą oferował), na którą czekałem kilka tygodni i nie doczekałem się.

Jeszcze raz dziękuję za dobre słowo i życzę powodzenia,

Seibun

codex1jp@yahoo.com


Witaj, przerzuciłem kilka haseł. Proszę o przeformatowanie zgodnie z regułami tego projektu. Pozdrawiam Pablo000 06:22, wrz 25, 2011 (UTC)

Prośba

Witam, mógłbyś usunąć {{Skokinarciarskie.pl}} - szablon ten zawiera błędną informację, gdyż okazało się, że zgoda na wykorzystanie materiałów była błędna. A tak przy okazji - mógłbyś dodać link do dyskusji w swoim podpisie? :) Misiek22 PISZ 16:31, wrz 26, 2011 (UTC)