FANDOM


Dr Brain to główna postać serii edukacyjnych komputerowych gier firmy Sierra Entertainment. Jej pomysłodawcą był Corey Cole. Celem gier jest rozwiązywanie zagadek należących do różnych kategorii, zdobywając tym samym kolejne punkty i uzyskując dostęp do dalszej części gry. Seria wydana przez Sierra Entertainment składa się z czterech gier, z czego dwie pierwsze są typowymi przedstawicielami gatunku gier logicznych, a kolejne dwie prezentują mieszankę gier logicznych i zręcznościowych.

Tytułowy Dr Brain to starszy wiekiem profesor, wokół którego obraca się fabuła każdej z gier.

Castle of Dr. Brain

Pierwsza część z serii wydana w 1991 roku na platformę Amiga, MS-DOS i Mac OS. Profesor Thaddeus Egghead Brain szuka dla siebie asystenta. Gracz musi przebrnąć przez wszystkie piętra zamku profesora rozwiązując zagadki, a tym samym próbując udowodnić, że zasługuje na miano godnego pomocnika Braina. Zagadki można rozwiązywać na trzech różnych poziomach trudności.

Island of Dr. Brain

Tytuł wydany rok po pierwowzorze. Wydany został wyłącznie dla MS-DOS. Zadaniem gracza, który zyskał miano asystenta profesora, jest jego odnalezienie na wyspie pełnej zagadek.

The Lost Mind of Dr. Brain

Trzecia odsłona serii napisana przez firmę Bright Star w 1995 roku. Głównym bohaterem jest Thaddeaus Puzzle Brain the Third - następca profesora Eggheada.

The Time Warp of Dr. Brain

Czwarta odsłona serii napisana przez firmę Bright Star w 1996 roku. Głównym bohaterem jest Thaddeaus Puzzle Brain the Third - następca profesora Eggheada.

Ciekawostki

  • Postać Dr. Braina pojawia się również w innych tytułach Sierry. Profesor występuje w Quest for Glory IV jako Dr. Cranium, choć w jednym z dialogów przyznaje, że jest przodkiem Dr. Braina, który "kiedyś dostanie własną grę". W podręczniku "Shadows of Darkness" dołączonym do Quest for Glory IV jest wspomniane, że Dr. Brain jest pra-pra wnukiem Dr. Cranium.

Inne tytuły

Na bazie oryginalnego pomysłu powstały jeszcze trzy inne gry wydane przez Knowledge Adventure. W każdej z gier Dr. Brain jest dwudziestokilkuletnim geniuszem.

  • IQ Adventure (1999) lub Mind Venture – pierwsza gra, gdzie gracz steruje postacią głównego bohatera z punktu widzenia osoby trzeciej. Zadaniem gracza jest odnalezienie wyjścia z dziwnego wymiaru, w którym został uwięziony. Należy odnaleźć przedmioty, które posłużą do odbudowania urządzenia do przemieszczania się pomiędzy wymiarami.
  • Dr. Brain Thinking Games: Puzzle Madness (1998) lub Puzzleopolis – druga gra, w której gracz wciela się w postać klona Dr. Braina.
  • Action Reaction – ostatni wydany tytuł rozgrywany z perspektywy pierwszej osoby. Gracz i Dr. Brain zostają porwani przez S.P.O.R.E - organizację, która chce uzyskać kontrolę nad światem.

Linki zewnętrzne

InterwikiŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Dr. Brain z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.