FANDOM


Doram Design - marka sprzedająca meble ogrodowe ręcznie wyplatane z technorattanu. Stworzona przez firmę PPUH Doram Dorota Stanischewska z siedzibą w Kobylnicy koło Słupska. Portfolio firmy zawiera wiele realizacji w obiektach hotelowych o wysokim standardzie[1].

Historia

Firma PPUH Doram założona w 2002 roku na początku swojej działalności zajmowała się usługową produkcją poduszek. Na podstawie obserwacji rynków zagranicznych i stereotypów rynku polskiego firma podjęła decyzję o poszerzeniu swojej działalności o sprzedaż mebli ogrodowych z technorattanu.[2] W 2008 roku powstała marka Doram Design. Początkowo oferta firmy zawierała dwanaście zestawów i dwa typy leżaków. W 2012 roku w katalogu firmy na meble ogrodowe znalazło się czterdzieści pozycji, w tym 23 zestawy i 6 leżaków.

Meble ogrodowe - rozwój oferty

Doram Design oferuje trzy główne kolekcje: Classic, DeLuxe i Modern. Kolekcja Classic to meble w kolorze ciemnego brązu, najdłużej istniejące w ofercie firmy. Charakteryzuje się prostą formą mebli i niższą, niż w przypadku pozostałych kolekcji ceną. Kolekcja DeLuxe została zaprezentowana pod koniec 2009 roku. Plecionka użyta do produkcji mebli z tej kolekcji jest produkowana na zamówienie i dostępna tylko w meblach z oferty Doram Design. Cechą charakterystyczną jest jej złotawy połysk. Pierwsze modele z kolekcji Modern zostały włączone do oferty firmy w 2010 roku. To meble nowoczesne, o dynamicznych i niestandardowych kształtach. Dzieli się na serie Barcelona (w perłowej bieli i perłowym beżu) i Grenada (kolor stalowy). W 2012 roku oferta Doram Design została poszerzona o zestawy mebli Madryt z ekoskóry oraz krzesła i stoły z tworzyw sztucznych.

Realizacje

Meble outdoorowe Doram Design znajdują się w wielu obiektach cztero- i pięciogwiazdkowych. Do klientów firmy należą m.in.: Hotel Hilton Gdańsk (taras restauracyjny oraz Urban Beach[3]), Hotel Sheraton w Sopocie, Termy Bukowina Tatrzańska, Hotel Monopol Wrocław i Hotel Copernicus Kraków. Meble ogrodowe z oferty firmy były wykorzystane przez TVP2 do realizacji letniego cyklu programu Pytanie na śniadanie. Telewizja TVN wykorzystała meble Doram przy realizacji serialu Prawo Agaty, realizacji wakacyjnych Portów Pepsi i podczas konferencji TVN Style w 2012 roku. Dodatkowo Doram Design wyposażył dwukrotnie w 2011 roku kawiarnię TVN Cafe[4].

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Doram Design z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera treści o charakterze reklamowym, promocyjnym lub autopromocyjnym.