FANDOM


Disambig Ten artykuł dotyczy gry konsolowej. Zobacz też: Devil May Cry – artykuł poświęcony serii.
Devil May Cry
Producent Capcom Production Studio 4
Wydawca Capcom
Projektant

Hideki Kamiya

Data wydania

30 czerwca 2006 (Japonia)
30 czerwca 2006 (Ameryka)
15 września 2006 (Europa)

Gatunek

gra akcji

Tryb gry singleplayer
Platforma PlayStation 2, PC
Nośniki

1 DVD

Język angielski
Wymagania

Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce FX5700 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP

Kontrolery DualShock

Devil May Cry 3 Dante's Awakening – Special Edition (w skrócie nazywana DMC 3) – gra akcji stworzona przez firmę Capcom na konsolę PlayStation 2 i komputery PC.

Jest to pierwsza część gry wydana na komputery, trzecia ogólnie i pierwsza w ciągu chronologicznym (prequelem jest Devil May Cry 3: Dante's Awakening). Na jej podstawie powstała 12-odcinkowa ekranizacja anime.

Opowiada o Dante, półdemonie, który tak jak jego ojciec, demon Sparda, walczy ze złem w obronie ludzkości. Akcja osadzona została przed wydarzeniami z części pierwszej, aż do momentu starcia Dante i jego brata bliźniaka, Vergila, który obrał stronę zła. Poznajemy przeszłość bohatera i szereg nieznanych do tej pory faktów z nim związanych.

Bohaterowie

  • Dante – srebrnowłosy młodzieniec w czerwonym płaszczu. Prowadzi agencje Devil May Cry zwalczającą demony. Uwielbia pizzę i lody truskawkowe. Jego bronią jest dwuręczny miecz Rebelion odziedziczony po ojcu oraz pistolety Ivory – czarny, i Ebony – biały. Chce przeszkodzić Vergilowi w otwarciu wrót do świata demonów i uniemożliwić mu przejęcie Force Edge'a.
  • Vergil – brat bliźniak Dantego. Ubrany jest w turkusowy płaszcz. Walczy kataną Yamato odziedziczoną po ojcu. W przeciwieństwie do Dantego nie używa pistoletów gdyż uważa, że to niehonorowe. Chce otworzyć wrota do świata demonów i z pomocą amuletów jego i Dante zagarnąć Force Edge – miecz Spardy, swego ojca, najpotężniejszą broń.
  • Arkham – człowiek ubrany w garnitur z blizną na twarzy – pamiątką po próbie zamiany siebie w demona, w której to zabił swoją żonę. Z początku pomaga Vergilowi, jednak z czasem ujawnia swe zamiary przejęcia mocy Spardy.
  • Lady – córka Arkhama, naprawdę nazywa się Mary. Nienawidzi swego ojca za to, że ten zabił jej matkę. Walczy dwoma pistoletami maszynowymi oraz bazooką z bagnetem na końcu o nazwie Kaalina – Ann (od imienia jej matki).
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Devil May Cry 3: Dante's Awakening - Special Edition z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.