FANDOM


Dzwiękoszczelny Magazyn Jurka Owsiaka – sześćdziesięciominutowa autorska audycja Jerzego Owsiaka, nadawana co niedzielę o 21:00 w radiu WAWA od 4 lutego 2007 oraz w Esce Rock.

W audycji prezentowane są nagrania koncertów z festiwalu Przystanek Woodstock, bożonarodzeniowych i wielkanocnych organizowanych przez Fundację WOŚP. Prócz tego w audycji można usłyszeć unikatowe nagrania z festiwalu w Jarocinie.

W zapowiedzi przed pierwszą audycją autor napisał: Nie dość, że Radio WAWA to tylko polska muzyka, dojdzie do tego potężna dawka polskiej muzyki woodstockowej, która zawsze bardzo nas kręciła. A moja radiowa przerwa nie stworzyła żadnej pustki, wręcz przeciwnie – co roku jeszcze lepiej rejestrowaliśmy jeszcze lepszą muzykę na kolejnych Przystankach Woodstock. Z przyjemnością będę opowiadał, wspominał, przypominał, wyjaśniał i nakręcał się nastrojami z tamtych chwil.

Od 4 marca 2007 roku audycja jest słyszalna również w USA. Radio 1060 (Chicago) retransmituje odcinki Dźwiękoszczelnego Magazynu w każdy piątek, pięć dni po transmisji w radiu WAWA. Odcinki retransmituje również nowojorskie Polskie Radio 910 WRKL.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Dźwiękoszczelny Magazyn Jurka Owsiaka z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.