FANDOM


Boules sports pictogram ŻKB Żywiec
Pełna nazwa Żywiecki Klub Boules
Data założenia brak danych
Liga I Liga PFP
Prezes Andrzej Śliż

ŻKB Żywiecżywiecki klub pétanque.

Sukcesy

Zwycięstwo w Lidze PFP w sezonach: 2004, 2005 (ex aequo z klubem Broen-Karo Dzierżoniów), 2006 i 2008.

  • Jędrzej Śliż w 2003 r. w Brnie zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w strzale precyzyjnym. Jest to jedyny medal zdobyty przez nasz kraj w historii polskiej petanki.
  • Drużyna w składzie: Andrzej Śliż, Jędrzej Śliż, Katarzyna Śliż dwukrotnie wygrała mistrzostwa Polski seniorów, w 2004 i 2005 r. i reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata seniorów w Brukseli (2005), a następnie w Grenoble (2006).
  • W sezonie 2006 ekipa: Andrzej Śliż, Jędrzej Śliż, Szymon Kubiesa zajęła trzecie miejsce w MPS.
  • Zdobycie tytułu mistrza Polski seniorów w 2007 roku i prawo do uczestnictwa jako reprezentacja Polski w mistrzostwach świata seniorów w Dakarze w 2008 r.
  • Mistrzostwo Polski seniorów dla ekipy: Andrzej Śliż, Jędrzej Śliż, Szymon Kubiesa, Marek Lach w 2008 r.
  • Mistrzostwo Polski kobiet 2008 dla Wioletty i Katarzyny Śliż zdobyte wspólnie z partnerkami z klubu dzierżoniowskiego - Mariolą Wróbel i Joanną Kastelik.Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: ŻKB Żywiec z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.