FANDOM


Nowe Ramana Reti
Państwo Flag of Poland.svg Polska
Miejscowość Mysiadło
Wyznanie hinduizm
Rodzaj krysznaizm
Wezwanie Gaura-Nitai
Historia
Data poświęcenia 1989

Świątynia Nowe Ramana Reti - świątynia hinduistyczna Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny w Mysiadle pod Warszawą. Prezydentem świątyni jest Kaśi Miśra dasa (Krzysztof Kosior).

Historia

Warszawa była jednym z pierwszych, obok Wrocławia, miast w Polsce, gdzie w drugiej połowie lat 1970. pojawili się pierwsi wyznawcy ISKCON-u (Hare Kryszna). Przez kilkanaście następnych lat kult odbywał się w prywatnych mieszkaniach wyznawców. W 1989 miejscowy ISKCON nabył budynek mieszkalny wraz z działką w podwarszawskim Mysiadle. Następnie na działce wzniesiono parterowy budynek właściwej świątyni.

Świątynia jest miejscem licznych kursów, uroczystości i festiwali, często organizowanych dla miejscowej społeczności imigrantów z Indii.

Obiekty kultu

Od 16 września 1991 obiektem kultu są murti Gaura-Nitai[1].

Obiekty infrastruktury

W pierwotnym budynku znajdują się obecnie mieszkania dla mnichów.

Lokalizacja

Świątynia Nowe Ramana Reti położona jest w Mysiadle , przy ulicy Zakręt 11.

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Świątynia Nowe Ramana Reti w Mysiadle z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.