FANDOM


Łarpia Sail Festival – cykliczna impreza kulturalno-rozrywkowa odbywająca się w Policach, której ideą jest popularyzacja muzyki żeglarskiej oraz pieśni morza.

Historia

Festiwal w obecnej formie swoją pierwszą edycję miał w 2008 roku z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego BRAS w Policach oraz Jerzego Nędzusiaka. Idea zorganizowania festiwalu pojawiła się jednak wcześniej, gdy na zakończenie sezonu żeglarskiego w UKŻ BRAS został zaproszony Jerzy Porębski. W roku następnym w Trzebieży podczas otwarcia sezonu żeglarskiego odbył się koncert kilku zespołów wykonujących pieśni związane z tematyką morską.

Od 2008 roku Łarpia Sail Festival odbywa się na początku maja w Policach w Hotelu DOBOSZ. Przez pierwsze dwie edycje organizowany był w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach konkurs młodych talentów, który odbywał się w dniu festiwalu.

Wstęp na festiwal dzięki licznym sponsorom jest zawsze darmowy.

IV ŁSF

Podczas IV Łarpia Sail Festival organizatorzy przygotowali specjalną atrakcję - rejs statkiem m/s Dziewanna z portu w Szczecinie do portu w Trzebieży, gdzie następnie odbyło się tzw. mazurskie ognisko. W godzinach popołudniowych i wieczornych podczas koncertu głównego wystąpili: Banana Boat, Roman Roczeń, Jerzy Porębski, Stanisław Iwan, Klang, Stary Szmugler, Jacek Zieliński oraz Jacek Rdesiński.

V ŁSF

Na maj 2012 planowana jest kolejna edycja festiwalu.

Strona internetowa Łarpia Sail Festival

Na stronie internetowej festiwalu (Larpia.pl) organizatorzy umieszczają aktualności i informacje związane z kolejnymi edycjami. Znajdują się tam także opisy zespołów wraz fragmentami ich utworów.

ŹródłaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Łarpia Sail Festival z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.